Kde jsem: Katalog > Knihy a filmy > Hudba >

450 Sheep

450 Sheep

Cena produktu 450 Sheep není známa.

 

Popis produktu 450 Sheep: Hajde Hajduci, tomu říkám parádní balkánský hardcore. Moldavská grupa Zdob Shi Zdub valí svůj crossover lidových prvků z domácích luhů a hájů s nu-metalem razantně a přitom s takovou odzbrojující ... > více informací


450 Sheep - popis

nahoru

Hajde Hajduci, tomu říkám parádní balkánský hardcore. Moldavská grupa Zdob Shi Zdub valí svůj crossover lidových prvků z domácích luhů a hájů s nu-metalem razantně a přitom s takovou odzbrojující samozřejmostí, že je prostě neodolatelná. Jde o těžko uvěřitelný mix. Posloucháte jejich "450 Sheep" a hlavou se vám honí vzpomínky na koncerty a desky od Levellers a Wedding Present přes Rage Against The Machine a Waltari po Čechomor a Děda Mládek Illegal Band. A klidně přihoďte ještě Rachida Tahu, Transglobal Underground nebo Točkolotoč a No Smoking Orchestra Emira Kusturici. A taky… prostě je toho strašně moc, takové to originální "Jak kočička s pejskem pekli dort". Ze Zdob Shi Zdub (nebo-li česky "Práskni do bubnu") vám ale špatně asi nebude. Ódy se pějí na jejich živá vystoupení, na rozdíl od některých jiných se jim ovšem daří narvat maximum energie také do výlisku stříbrného kotoučku. Nejsou žádní nováčci, letos slaví už své desetileté působení a co se týče prodejů alb, mohou jim naše kapely jen závidět. Daří se jim jak na post-sovětském trhu, tak z druhé strany v sousedním Rumunsku, a jen prvních dvou desek prodali dohromady milión(!) kusů. V případě "450 Sheep" jde už o jejich čtvrtý (některé prameny dokonce uvádějí pátý) titul, z čehož je patrná zkušenost při studiové práci. Deska se objevila na trhu v závěru roku 2003, k nám se dostala zhruba s třičtvrtě ročním zpožděním. Koncerty na Slovensku a jejich ohlas dorazil až na naši hroudu, Zdob Shi Zdub mají za sebou první vystoupení v Čechách, teď bude zajímavé sledovat, jak se bude prodávat deska. Jasná hitovka a pilotní singl, zpěvná "Everybody in the Casa Mare", by měla být v médiích nahrazena kratší a skočnější "DJ Vasile", což není nejhorší volba. Mít ale tu šanci ovlivnit play-list v některém z rockových rádií, neváhal bych nasadit "Ruta - ruta", to je podle mě největší pecka desky. Škoda je, že se kapela při sestavení desky nevyhnula velké dramaturgické chybě. Po parádní první půlce, kdy "Everybody in the Casa Mare" příjemně zvolní úvodní nášup, je zařazení další pomalé, titulní "450 de Oi", prostě průšvih a posluchač se do druhé folklórnější poloviny hůře dostává. Doporučuji vynaložit námahu na přeprogramování CD a pouštět: 1 -5, 8, 7, 9, 10, 6 a 11. A k těm příkladům z úvodu. Jeden známý je označil za moldavské Manu Chao. Tak si vyberte.

Žánr World

Další kategorie

Bylo pro vás vyhledání nejlevnějších cen u produktu 450 Sheep užitečné? Najdeme vám nejlevnější ceny jakéhokoliv zboží. Například nejlevnější Kalendáře, Diáře nebo Plakáty a postery, Knihy, DVD a Blu-ray filmy.

Nejlevnější 450 Sheep akční ceny - Levné 450 Sheep

Výsledky porovnání cen v internetových obchodech: Nejlevnější 450 Sheep stojí 0 Kč.

Portál HLEDEJCENY.cz vyhledává a porovnává produkty dle mnoha parametrů. Nejlevnější 450 Sheep najdete u nás.

Akční ceny, nejlepší ceny, porovnání cen, srovnání cen a slevy v kategorii Hudba.