Kde jsem: Katalog > Knihy a filmy > Hudba >

ABBA: Visitors

ABBA: Visitors

Cena:

od 119 Kč do 549 Kč

Vývoj ceny

Hlídat cenu

Popis produktu ABBA: Visitors: Název ABBA vznikl složením prvních iniciál z jmen Anni-Frid (neboli Frida), Björn, Benny a Agnetha. Pátým, nehrajícím členem sestavy byl manažer Stig Anderson, který nezměrně věřil v talent svých ... > více informací

Seřadit podle: nejnižší ceny dostupnosti

Všechny obchody

Obchod
Hodnocení
Název
Cena
Dostupnost
     
Pokud máte zkušenost s obchodem JUKEBOX-ps.cz, budeme rádi za Vaše hodnocení:
     
Popřípadě můžete přidat komentář, který by Vaši zkušenost s eshopem JUKEBOX-ps.cz popsal.
     
Pokud máte zkušenost s obchodem FilmNaDVD.cz, budeme rádi za Vaše hodnocení:
     
Popřípadě můžete přidat komentář, který by Vaši zkušenost s eshopem FilmNaDVD.cz popsal.
Do 10 dnů
     
Pokud máte zkušenost s obchodem Supraphonline.cz, budeme rádi za Vaše hodnocení:
     
Popřípadě můžete přidat komentář, který by Vaši zkušenost s eshopem Supraphonline.cz popsal.

ABBA: Visitors - popis

nahoru

Název ABBA vznikl složením prvních iniciál z jmen Anni-Frid (neboli Frida), Björn, Benny a Agnetha. Pátým, nehrajícím členem sestavy byl manažer Stig Anderson, který nezměrně věřil v talent svých svěřenců. "Tohle bude světová bomba," říkal už v roce 1973, kdy ABBA vydala neúspěšnou píseň Ring Ring a všichni kolem Andresona si ťukali na čelo. Oponenti zpozorněli o rok později: ABBA, vyzbrojená novým hitem Waterloo, vyhrála hlavní cenu v písňové soutěži Eurovize. To byla reklama, kterou Švédové potřebovali. Televizní záznam sledovala celá Evropa a o skupinu ABBA se okamžitě začaly zajímat miliony lidí.Písničky, které čtveřice nabídla, káply starému i novému kontinentu do nálady. Výrazné a neobyčejně svěží melodie byly spojené s muzikou několika stylových odstínů, od rocku až po latinské balady, a ke všemu přispívala atraktivita obou dam. Svůdné pozadí Agnethy se dokonce stalo jedním z klíčových témat filmu ABBA - The Movie, pojednávajícím o turné skupiny po Austrálii. Čilý manažer Anderson uzavíral pro kapelu výhodné smlouvy v desítkách zemí světa, včetně tehdejšího východního bloku. Tak se ABBA, jejíž oddechová muzika nikoho neprovokovala, dostala i na trh bývalého Československa. Lidová tvořivost dokonce přinesla český text k písni Honey, Honey, který zněl: "Hany, Hany, vstup do strany." (Poznámka pro nepamětníky: stranou byla míněna tehdejší KSČ, dnešní KSČM.)Kariéra skupiny ABBA, která zasypala zeměkouli písněmi S.O.S., Fernando, Dancing Queen, Mamma Mia či Thank You For The Music, skončila v roce 1982. Unavená Agnetha už nechtěla koncertovat a rozvedené manželské páry k sobě nic nepřitahovalo, navíc se všichni pohádali s manažerem Andersonem o peníze. Smutný konec? Nikoliv, spíš důsledek přirozeného ústupu z výsluní. Ještě před rozchodem skupina ABBA, která vydělávala víc než průmyslový koncern S&ab, vyčerpala všechny své hudební možnosti. Hmotně zabezpečeni žijí její členové spokojeně dodnes.

Výrobce Pop / Rock
Žánr Pop / Rock

Další kategorie

Bylo pro vás vyhledání nejlevnějších cen u produktu ABBA: Visitors užitečné? Najdeme vám nejlevnější ceny jakéhokoliv zboží. Například nejlevnější Kalendáře, Diáře nebo Plakáty a postery, Knihy, DVD a Blu-ray filmy.

Nejlevnější ABBA: Visitors akční ceny - Levné ABBA: Visitors

Výsledky porovnání cen v internetových obchodech: Nejlevnější ABBA: Visitors stojí 119 Kč.

Portál HLEDEJCENY.cz vyhledává a porovnává produkty dle mnoha parametrů. Nejlevnější ABBA: Visitors najdete u nás.

Akční ceny, nejlepší ceny, porovnání cen, srovnání cen a slevy v kategorii Hudba.