Kde jsem: Katalog > Knihy a filmy > Hudba >

Bájka / Rege

Bájka / Rege

Cena produktu Bájka / Rege není známa.

 

Popis produktu Bájka / Rege: Hudební skupina Ghymes vznikla v roce 1984 z hudebníků, kteří se zabývali interpretací lidové hudby z oblasti Karpatské kotliny s kořeny maďarské, středoevropské i východoevropské lidové hudby. Ov... > více informací

Seřadit podle: nejnižší ceny dostupnosti

Tento produkt nebyl v tuto chvíli nalezen v žádném z e-shopů. Zkuste podobné produkty.

Bájka / Rege - popis

nahoru

Hudební skupina Ghymes vznikla v roce 1984 z hudebníků, kteří se zabývali interpretací lidové hudby z oblasti Karpatské kotliny s kořeny maďarské, středoevropské i východoevropské lidové hudby. Ovšem jejich současná hudba už je autorskou fúzí inspirovanou celou řadu žánrů – folklór, jazz, rock ani vážnou hudbu nevyjímaje – a patří bezpochyby k tomu nejlepšímu, co v Evropě bývá řazeno pod široce neurčité vymezení world music. Během své existence vydala 12 alb (z toho dvě zlaté a čtyři platinové) natočila i jedno koncertní DVD. V březnu letošního roku se kapela stala držitelem maďarské ceny Artisjus v kategorii „Počin (výtvor) roku 2004 v oblasti hudby a literatury“ – „za osobitost, tvořivost a inspiraci pro kulturu v Maďarsku i ve světě“. Název Ghymes si originální skupina slovenských Maďarů vybrala podle své domovské oblasti. Je to maďarské pojmenování slovenské obce Jelenec poblíž Nitry v podhůří hradu Gýmeš, kde odedávna žije početná maďarská menšina. Každoročně se zúčastňuje festivalů v Maďarsku i významných festivalů v zahraničí (Nantes, Saint Chartier, Confolon). Navštívili Japonsko, Finsko, Francii, Švýcarsko, Rakousko, Irák, Jordánsko, Španělsko, Řecko, USA i Kanadu). Šéfredaktor hudebního vysílání BBC v Londýně o nich říká: Soubor Ghymes je jedinečná skupina, která je schopna důvěryhodně uskutečňovat stále nové nápady na základě lidové hudby, aniž by vznikl "Středoevropský kýč". Ve spolupráci se Slovenským vydavatelstvím Pavian Records vychází nyní i v České Republice reedice jejich nejslavnějšího a také zatím nejlepšího alba Bájka z roku 1998.

Žánr World

Další kategorie

Bylo pro vás vyhledání nejlevnějších cen u produktu Bájka / Rege užitečné? Najdeme vám nejlevnější ceny jakéhokoliv zboží. Například nejlevnější Kalendáře, Diáře nebo Plakáty a postery, Knihy, DVD a Blu-ray filmy.

Nejlevnější Bájka / Rege akční ceny - Levné Bájka / Rege

Výsledky porovnání cen v internetových obchodech: Nejlevnější Bájka / Rege stojí 0 Kč.

Portál HLEDEJCENY.cz vyhledává a porovnává produkty dle mnoha parametrů. Nejlevnější Bájka / Rege najdete u nás.

Akční ceny, nejlepší ceny, porovnání cen, srovnání cen a slevy v kategorii Hudba.