Kde jsem: Katalog > Knihy a filmy > Hudba >

Bílý, Jiří: Neptej se

Bílý, Jiří: Neptej se

Obrázek není k dispozici

Cena produktu Bílý, Jiří: Neptej se není známa.

 

Popis produktu Bílý, Jiří: Neptej se: Neptej se je debutové album Jiřího Bílého, někdejšího člena rockové skupiny Kurtizány z 25. Avenue. Jiří Bílý složil všechny písně a nahrál je s komorní akustickou kapelou. Slova folk nebo tichý r... > více informací

Seřadit podle: nejnižší ceny dostupnosti

Tento produkt nebyl v tuto chvíli nalezen v žádném z e-shopů. Zkuste podobné produkty.

Bílý, Jiří: Neptej se - popis

nahoru

Neptej se je debutové album Jiřího Bílého, někdejšího člena rockové skupiny Kurtizány z 25. Avenue. Jiří Bílý složil všechny písně a nahrál je s komorní akustickou kapelou. Slova folk nebo tichý rock nestačí pro popis Bílého muziky, která jakoby putuje v čase tam i zpět, od starých balad k současnému nadžánrovému písničkářství. Ale ono není důležité, jakého stylu se Bílý drží, když má po ruce tolik silných melodií a dobrých textových nápadů. Ty míří k posluchači prostě, čistě a přímo. Jsou to především milostné písničky, pokud bychom slovem láska rozuměli vztah k ženě či přírodním silám. Ale pozor, Jiří Bílý není žádný zasněný kazatel, stojí oběma nohama na zemi, když zpívá o pozemských věcech a pro ty nadpozemské volí docela pěkné obrazy. "Otisknem svoje ruce do hlíny, dvě malý stopy co nesmaže čas, dvě malý stopy vprostřed hladiny, která se zavře a pak odnese nás," zpívá v titulní písni Neptej se. Motivy splynutí s něčím vyšším, přesně nepopsaným, ale přesto přítomným, se opakují například v písních Kořeny nebo Óm ("Všechno se rozpustí, všechno se rozplyne, zbyde jen čistej tón - Óm."). Milostná Košilka je zase konkrétnější: "Když košilku svlékáš přes voňavou kůži, cítím jenom tvůj dech". Avšak od každého osobního zážitku, třeba v písni Panenka z náměstí,se Jiří Bílý dostane k obecnějšímu pocitu. Jiří Bílý věří v přirozený a cyklický pohyb věcí, na který lidé nemají až tak moc velký vliv. "Přichází čas, kdy všechno se vrátí, všechno tak blízko jen to jsem si přál, přichází čas kdy všechno se splatí - už jsem se bál" (Lucia). Bílý se nesnaží posluchače změnit ani přesvědčit, nevnucuje se mu. Písně, zaranžované jako souhra kytar s violoncellem, baskytarou a perkusemi,se dají vnímat i čistě zvukově, třeba jako vyrovnaný, harmonický proud muziky. Z třinácti věcí vyniká úvodní Dlouhá noc, výtečně zaranžovaná skladba Pochod na Golgotu, píseň Neptej se je zase melodicky podmanivá stejně jako Uzda. Slabá místa zde nejsou. Bílého deska je samozřejmě písničkářská záležitost, i když se vyhýbá přímému komentování událostí z poslední doby. Je to muzika, zakořeněná v tradici, avšak přesto velmi dnešní a možná také nadčasová. Je to živá stopa dobré energie.

Žánr Pop / Rock

Další kategorie

Bylo pro vás vyhledání nejlevnějších cen u produktu Bílý, Jiří: Neptej se užitečné? Najdeme vám nejlevnější ceny jakéhokoliv zboží. Například nejlevnější Kalendáře, Diáře nebo Plakáty a postery, Knihy, DVD a Blu-ray filmy.

Nejlevnější Bílý, Jiří: Neptej se akční ceny - Levné Bílý, Jiří: Neptej se

Výsledky porovnání cen v internetových obchodech: Nejlevnější Bílý, Jiří: Neptej se stojí 0 Kč.

Portál HLEDEJCENY.cz vyhledává a porovnává produkty dle mnoha parametrů. Nejlevnější Bílý, Jiří: Neptej se najdete u nás.

Akční ceny, nejlepší ceny, porovnání cen, srovnání cen a slevy v kategorii Hudba.