Kde jsem: Katalog > Knihy a filmy > Hudba >

Do tanca!

Do tanca!

Cena produktu Do tanca! není známa.

 

Popis produktu Do tanca!: Album "Do tanca!" je dalším argumentem hudebního seskupení Tomáš Kočko &a Orchestr, že kulturní odkaz našich předků má smysl dál pěstovat a ne jej pouze uzavírat do muzeí. Protože svět není příliš... > více informací

Seřadit podle: nejnižší ceny dostupnosti

Tento produkt nebyl v tuto chvíli nalezen v žádném z e-shopů. Zkuste podobné produkty.

Do tanca! - popis

nahoru

Album "Do tanca!" je dalším argumentem hudebního seskupení Tomáš Kočko &a Orchestr, že kulturní odkaz našich předků má smysl dál pěstovat a ne jej pouze uzavírat do muzeí. Protože svět není příliš zvědavý na to jestli a jak hrajeme např. jazz, ale svět zajímá co jsme zač. Odpovědi na tuto otázku nalézáme právě v tom co nám zanechaly minulé generace - ve folklóru. Tak jako tyto odpovědi nacházel např. L. Janáček, který učinil moravskou lidovou hudbu ve svém díle světovou. Hudba Tomáše Kočka potvrzuje ideu, že má smysl být odněkud a nestydět se za to. Na albu "Do tanca!" které obsahuje 11 písní - variací a úprav lidových tanců Moravy a autorských kusů T. Kočka inspirovaných lidovými tanci a nebo písněmi k muzice. Bylo užito jak tradičních nástrojů - cimbál, grumle, housle, kontrabas, kontry, gajdy, tak nástrojů užívaných v jiných hudebních žánrech - akustické kytary, djembe, darbuka a drobné perkuse, které pod názvem Orchestr obsluhovala spousta dobrých muzikantů. Ačkoli se tedy výsledný hudební tvar nevyhýbá doteků s jinými žánry, stále je to hudba bytostně moravská. A v tom je síla i originalita tohoto CD, na kterém najdete také videoklip na písničku Tanečnica v režii Tomáše Hubáčka a taneční remix písničky Do tanca!, který spáchal známý DJ Boris Carloff. Tomáš Kočko "valašský Pavlica" se na svém čtvrtém albu dostal od valašského básníka Ladislava Nezdařila (alba Horní chlapci, Do kamene tesané aneb Ondráš) přes sbírky lidových sběratelů Františků Sušila a Bartoše (album Hodovnice) až po svoji typickou "world music pěsničku do tanca".

Výrobce World
Žánr World
Nosič CD

Další kategorie

Bylo pro vás vyhledání nejlevnějších cen u produktu Do tanca! užitečné? Najdeme vám nejlevnější ceny jakéhokoliv zboží. Například nejlevnější Kalendáře, Diáře nebo Plakáty a postery, Knihy, DVD a Blu-ray filmy.

Nejlevnější Do tanca! akční ceny - Levné Do tanca!

Výsledky porovnání cen v internetových obchodech: Nejlevnější Do tanca! stojí 0 Kč.

Portál HLEDEJCENY.cz vyhledává a porovnává produkty dle mnoha parametrů. Nejlevnější Do tanca! najdete u nás.

Akční ceny, nejlepší ceny, porovnání cen, srovnání cen a slevy v kategorii Hudba.