Kde jsem: Katalog > Knihy a filmy > Hudba >

Glass: Dracula

Glass: Dracula

Obrázek není k dispozici

Cena produktu Glass: Dracula není známa.

 

Popis produktu Glass: Dracula: Legendární příběh Brama Stokera byl pro filmové plátno zpracován bezpočtukrát, ale žádný snímek se nesetkal s tak velkým ohlasem, jako ten první z roku 1931. Na nejtemnějším místě Karpatských hor ... > více informací


Glass: Dracula - popis

nahoru

Legendární příběh Brama Stokera byl pro filmové plátno zpracován bezpočtukrát, ale žádný snímek se nesetkal s tak velkým ohlasem, jako ten první z roku 1931. Na nejtemnějším místě Karpatských hor se tyčí hrad hraběte Draculy a děsí vesničany v přilehlém okolí Transylvánie. Bela Lugosi proslul jako ten nejlepší představitel Draculy všech dob. Spolu se specialistou na horory, režisérem Todem Browningem, výstižně zachytili plíživou atmosféru příběhu, při kterém vám stydne krev v žilách. Dracula zůstává jedním z největších drahokamů v pokladnici světové kinematografie. Jediné, co neodpovídá originálu tak, jak ho viděli diváci při prvním promítání je hudba. Verze je nyní uváděna s novou hudbou Phillipa Glasse, o kterou se postaral Kronos Quartet. V původní verzi byla použita hudba P.I.Čajkovského a R. Wágnera. Nová hudba Philipa Glasse se drží ducha filmu a dokonale mu padne, může být pro někoho zpočátku lehce rušivá a nezvyklá. Její dokonalé provedení sice dodává hudbě sílu, ale někde v podvědomí možná cítíme, že není původní součástí obrazu. Jako samostatné hudební dílo je to ale skvělá ukázka mistrovství hudebního minimalismu Philipa Glasse. Hudební minimalismus je styl, který se zrodil v prostředí hudební avantgardy v Americe v šedesátých letech minulého století. Do Evropy dorazil sice později, ale zato evropskou hudbu výrazně ovlivnil. Myšlenkově čerpal z podnětů východních filosofií, odtud je patrný jeho příklon k dlouhým, meditativně založeným plochám. Pro nevycvičené ucho zní tyto plochy jako monotónní sekvence bez jakýchkoli změn, jako téměř nekonečné opakování jednoho motivu či tématu. Minimalismus se v prosazoval v takzvané "vážné" i populární hudbě. Philip Glass jako autor je ovlivněn skladateli jako jsou Charles Ives, Arnold Schönberg, Albam Berg, Anton Weber, Aaron Copland a Elliot Carter, v šedesátých letech minulého století však překonal západní tradici. Poté, co procestoval severní Afriku, Indii a Himaláje, začal do své hudby zavádět východní prvky. V roce 1974 se mu podařilo prosadit se ve světě spolu se svým souborem a kompozicí "Music in Twelve Parts". K jeho dílu řadíme vedle hudebně divadelní trilogie Einstein on the Beach, "Satyagraha" a "Echnaton" četné opery, balety a symfonie, stejně jako filmovou a divadelní hudbu. Philip Glass je jedním z nejčastěji hraných současných skladatelů a jeho skladby k filmu Dracula, vybrané na tomto CD by jste si rozhodně neměli nechat ujít.

Žánr Soundtracky

Další kategorie

Bylo pro vás vyhledání nejlevnějších cen u produktu Glass: Dracula užitečné? Najdeme vám nejlevnější ceny jakéhokoliv zboží. Například nejlevnější Kalendáře, Diáře nebo Plakáty a postery, Knihy, DVD a Blu-ray filmy.

Nejlevnější Glass: Dracula akční ceny - Levné Glass: Dracula

Výsledky porovnání cen v internetových obchodech: Nejlevnější Glass: Dracula stojí 0 Kč.

Portál HLEDEJCENY.cz vyhledává a porovnává produkty dle mnoha parametrů. Nejlevnější Glass: Dracula najdete u nás.

Akční ceny, nejlepší ceny, porovnání cen, srovnání cen a slevy v kategorii Hudba.