Kde jsem: Katalog > Knihy a filmy > Hudba >

Hergest Ridge (Remastered)

Hergest Ridge (Remastered)

Obrázek není k dispozici

Cena produktu Hergest Ridge (Remastered) není známa.

 

Popis produktu Hergest Ridge (Remastered): Poté, co se po úspěchu alba Tubular Bells rozpoutal o Mika Oldfielda příliš velký zájem ze strany médií, rozhodl se velmi uzavřený interpret stáhnout do ústraní. Tím se pro něj stal jeho nový dům,... > více informací

Seřadit podle: nejnižší ceny dostupnosti

Tento produkt nebyl v tuto chvíli nalezen v žádném z e-shopů. Zkuste podobné produkty.

Hergest Ridge (Remastered) - popis

nahoru

Poté, co se po úspěchu alba Tubular Bells rozpoutal o Mika Oldfielda příliš velký zájem ze strany médií, rozhodl se velmi uzavřený interpret stáhnout do ústraní. Tím se pro něj stal jeho nový dům, který stál (a stále stojí) v poklidném kraji hrabství Herefordshire. Zde měl dostatek klidu ke svým procházkám a k oblíbenému pouštěni modelů letadel. Cílem mnoha procházek byl nedaleký kopec jménem Hergest Ridge, jehož název Mike zvolil pro své nové album, na němž v té době začal pracovat. Vzniklé dílo jakoby odpovidá kraji, ve kterém bylo stvořeno. Jestliže se o Tubular Bells mluvilo jako o albu odrážejícím chaotický život (velko)města, vytváří naproti tomu hudba z Hergest Ridge svym pastorálním charakterem dojem neuspěchaného venkovského života. Ale ačkoliv je album poklidné, lze na něm nalézt i značně temné pasáže. Ty byly nejspíš důsledkem Oldfieldových velmi depresivních stavů vyplývajících z toho, ze nevydržel psychický tlak náhlého zájmu médií (navíc to nebylo tak dávno, co mu zemřela matka) a začal brát drogy. Jednou z velmi diskutovaných částí alba byla pasáž, kde Mike s užitím playbacku nahrál přes sebe 90 (!) elektrických kytar. Tato elektrická bouře (či kytarové peklo) byla podle některých prvním náznakem stylu později zvaného techno. Ačkoliv podle některých kritiků nebylo Hergest Ridge až tak dobré jako prvotina Tubular Bells, většina z nich si ho oblíbila a zalíbilo se i širokému posluchačskému spektru, o čemž svědčí první místo v prodejnosti alb dosažené celkem záhy po jeho vydání. Tím samozřejmě padly i domněnky o Mikovi jako o nějakém "instatním umělci", které se objevily po vydání Tubular Bells.

Další kategorie

Bylo pro vás vyhledání nejlevnějších cen u produktu Hergest Ridge (Remastered) užitečné? Najdeme vám nejlevnější ceny jakéhokoliv zboží. Například nejlevnější Kalendáře, Diáře nebo Plakáty a postery, Knihy, DVD a Blu-ray filmy.

Nejlevnější Hergest Ridge (Remastered) akční ceny - Levné Hergest Ridge (Remastered)

Výsledky porovnání cen v internetových obchodech: Nejlevnější Hergest Ridge (Remastered) stojí 0 Kč.

Portál HLEDEJCENY.cz vyhledává a porovnává produkty dle mnoha parametrů. Nejlevnější Hergest Ridge (Remastered) najdete u nás.

Akční ceny, nejlepší ceny, porovnání cen, srovnání cen a slevy v kategorii Hudba.