Kde jsem: Katalog > Knihy a filmy > Hudba >

Lord of the Rings: The Return of the King (CD+DVD)

Lord of the Rings: The Return of the King (CD+DVD)

Cena produktu Lord of the Rings: The Return of the King (CD+DVD) není známa.

 

Popis produktu Lord of the Rings: The Return of the King (CD+DVD): Monumentální dílo vystavěli všichni tvůrci slavné filmové série "Lord Of The Rings" a měrou vrchovatou k tomu přispěl i skladatel Howard Shore. Jestliže se po druhém díle objevily spekulace, zda m... > více informací


Lord of the Rings: The Return of the King (CD+DVD) - popis

nahoru

Monumentální dílo vystavěli všichni tvůrci slavné filmové série "Lord Of The Rings" a měrou vrchovatou k tomu přispěl i skladatel Howard Shore. Jestliže se po druhém díle objevily spekulace, zda mu maličko nedochází dech a zda je vůbec v silách jednoho člověka zvládnout tak náročnou porci hudby, což mohlo být částečně ovlivněno celkovou ponurostí druhé části včetně hudebního doprovodu, potom soundtrack k třetí části "The Return Of The King" je jednoznačně rozptyluje. Až nyní se uzavírá kruh, třetí CD dotváří celkový obraz díla. Velkolepé finále zcela obstojí i bez vizuální složky, Shoreova zvukomalebná hudba sama o sobě dokáže jitřit fantazii a bez pohyblivých obrázků je stejně silná jako s nimi, což nebývá příliš obvyklé. Okamžiků, které vás chytí, je po celé délce disku rozptýleno několik a o překvapivý vrchol se stará závěrečný blok, začínající desetiminutovým titulním opusem. Pokud jste čekali burácivé monumentální finále, snad budete chvíli zklamáni, nakonec se ale necháte okouzlit těmi nejjemnějšími tóny předenými s citem mistra. Z poklidného úvodu se jako slunce z oceánu vynoří nádherný hlas Renée Flemingové brzy následovaný paprsky flétny Sira Jamese Galwaye. Jedno velké dlouhé pohlazení se přelije do následující "The Gray Havens", v níž vás věhlasný pištec za pomoci jemného sboru a orchestru přenese až na samou hranici snění, kde už čeká Annie Lennox, aby vyzpívala závěrečný song "Into The West". Ani tentokrát se nenarodil rádiový hit, ostatní produkce v éteru by tak křehkou písničku hravě smetla, nicméně stejně jako na své třetí sólovce také zde zpěvačka dokazuje, že ve svém ranku je absolutní špičkou (už jen její práce s dynamikou hlasu, prostě něco úžasného!). Zlo bylo poraženo, celá série žne úspěchy na všech frontách a člověka jen zamrzí, že už se nemůže těšit na další díl. "The Lord Of The Rings" naprosto zaslouženě vstupuje do zlatého fondu kinematografie a svou zásluhu na tom má i hudba Howarda Shorea. Samozřejmě bude příjemné si zas a znova vychutnávat celé dílo na DVD, ale bez obrazu si samotnou muziku, kterou jinak leckdy přebíjí strhující děj, užijete víc.

Žánr Soundtracky

Další kategorie

Bylo pro vás vyhledání nejlevnějších cen u produktu Lord of the Rings: The Return of the King (CD+DVD) užitečné? Najdeme vám nejlevnější ceny jakéhokoliv zboží. Například nejlevnější Kalendáře, Diáře nebo Plakáty a postery, Knihy, DVD a Blu-ray filmy.

Nejlevnější Lord of the Rings: The Return of the King (CD+DVD) akční ceny - Levné Lord of the Rings: The Return of the King (CD+DVD)

Výsledky porovnání cen v internetových obchodech: Nejlevnější Lord of the Rings: The Return of the King (CD+DVD) stojí 0 Kč.

Portál HLEDEJCENY.cz vyhledává a porovnává produkty dle mnoha parametrů. Nejlevnější Lord of the Rings: The Return of the King (CD+DVD) najdete u nás.

Akční ceny, nejlepší ceny, porovnání cen, srovnání cen a slevy v kategorii Hudba.