Kde jsem: Katalog > Knihy a filmy > Hudba >

Moberg Ensemble: World music from Prague

Moberg Ensemble: World music from Prague

Obrázek není k dispozici

Cena produktu Moberg Ensemble: World music from Prague není známa.

 

Popis produktu Moberg Ensemble: World music from Prague: 1. Nátoň 2. Vyhorely 3. Líto 4. A tam dole 5. Zatmělo 6. U Maryny 7. Dyby mně tak 8. Stála 9. Ostrá šabla 10. Travička 11. Časně ráno 12. Chodí Martin 13. Na osice 14. Účka 15. Vy chlapci 16. Kdyb... > více informací

Seřadit podle: nejnižší ceny dostupnosti

Tento produkt nebyl v tuto chvíli nalezen v žádném z e-shopů. Zkuste podobné produkty.

Moberg Ensemble: World music from Prague - popis

nahoru

1. Nátoň 2. Vyhorely 3. Líto 4. A tam dole 5. Zatmělo 6. U Maryny 7. Dyby mně tak 8. Stála 9. Ostrá šabla 10. Travička 11. Časně ráno 12. Chodí Martin 13. Na osice 14. Účka 15. Vy chlapci 16. Kdybych já Jádro Moberg Ensemble, proměnlivého hudebního tělesa čítajícího mezi dvaceti a třiceti (!) hudebníky, tvoří vokální smíšený sbor. Jeho podstatná část byla v době vzniku totožná se souborem pražského Laurychova divadla (zal. 1987). Moberg Ensemble vznikl na základě zájmu Petra Laurycha a jeho ženy Blanky o český, a především moravský hudební folklór. To bylo východiskem pro budoucí zaměření Mobergu. Lidové písničky zpívané velkým smíšeným etno-sborem za doprovodu tradičních houslí, klarinetu či piána, ale také nejrůznějších afrických bubnů nebo syntezéru. Hudební těleso divadelníků si dalo název podle svého norského kolegy a přítele Kjella Moberga a současně připravilo na svá první vystoupení několik norských písní. Dnes je již v repertoáru nenajdeme - jméno a podivný severský duch však souboru zůstaly. Melodie Mobergu jsou v jádru tradiční české a moravské lidové písně. Soubor je ale přetavuje do svých aranžmá a instrumentací, přičemž texty i melodie písní ponechává. Používá přitom starých církevních stupnic a durmollového systému, který známe z okruhu minimalistů a autorů moderní hudby (Glass, Pärt, Reich, Stockhausen). V počátcích existence soubor žongloval i s balkánskými harmoniemi. Ozvuky této doby rovněž v souboru rezonují dodnes. Celková instrumentace, valící se mohutný smíšený sbor, který je občas až nervózně hnán divokými djembe a bubny a kterým se jako barevné nitky proplétají melodické nástroje - klasickými houslemi a klavírem počínaje a schizoidním syntezérem s mnohdy archaickým zvukem konče - je natolik originální, nevázaná, někdy až ujetá, přitom však stále bezpečně řemeslně zvládnutá, že marně přemýšlíte, zdali má tenhle kolos mezi moderními hudebními skupinami obdobu. Ale velice brzy přemýšlet přestanete, protože Moberg vás strhne s sebou a nechá vás pouze v zajetí své hudby. Ta chvílemi plyne poklidně, jindy přetéká rytmem a energií. V každém případě rezonuje univerzálním, transcendentním tónem, který jde až ke kořenům hudby samotné. Moberg se snaží, aby jeho hudba pronikla pod povrch, aby dokázala vyjadřovat drobné nuance a detaily, které leží v samých základech lidské kultury. Tématy Moberg Ensemble jsou život a smrt, láska, víra a pochybnost, naděje a zrada. Každodenní a zároveň věčné otázky každé lidské bytosti, podstata folklóru a umění vůbec. Další informace o souboru naleznete také na této adrese. CD je vybaveno bookletem s texty v češtině a angličtině, v obou jazycích je také sleevnote. Krabička je chráněna luxusním papírovým tunýlkem z tvrdého papíru.

Žánr Klasická hudba

Další kategorie

Bylo pro vás vyhledání nejlevnějších cen u produktu Moberg Ensemble: World music from Prague užitečné? Najdeme vám nejlevnější ceny jakéhokoliv zboží. Například nejlevnější Kalendáře, Diáře nebo Plakáty a postery, Knihy, DVD a Blu-ray filmy.

Nejlevnější Moberg Ensemble: World music from Prague akční ceny - Levné Moberg Ensemble: World music from Prague

Výsledky porovnání cen v internetových obchodech: Nejlevnější Moberg Ensemble: World music from Prague stojí 0 Kč.

Portál HLEDEJCENY.cz vyhledává a porovnává produkty dle mnoha parametrů. Nejlevnější Moberg Ensemble: World music from Prague najdete u nás.

Akční ceny, nejlepší ceny, porovnání cen, srovnání cen a slevy v kategorii Hudba.