Kde jsem: Katalog > Knihy a filmy > Hudba >

Mulholland Drive

Mulholland Drive

Cena produktu Mulholland Drive není známa.

 

Popis produktu Mulholland Drive: Výtvarník a režisér David Lynch je renesanční osobnost. Ve svých filmem se neujímá jen režie, ale s gustem se pustí do výtvarného řešení, vymyslí směr záběru nebo … složí část hudby. Jeho první hu... > více informací


Mulholland Drive - popis

nahoru

Výtvarník a režisér David Lynch je renesanční osobnost. Ve svých filmem se neujímá jen režie, ale s gustem se pustí do výtvarného řešení, vymyslí směr záběru nebo … složí část hudby. Jeho první hudebním spolupracovníkem a také učitelem byl Angelo Badalamenti, se kterým se poprvé setkat u práce na hudebním soundtracku k filmu Blue Velvet. Badalamenti od té doby s Lynchem spolupracuje pravidelně a spolu napsali také avantgardní divadelní představení Industrial Symphony Nr.1 a produkovali dvě alba nejéteričtější zpěvačce jakou kdy spatřilo světlo světa Julee Cruise. Také v případě hudby k filmu Mulholland Drive jsou dvě třetiny skladeb z dílny Angela Badalamentiho. Pokud je srovnáme s těmi nejznámějšími, tj. ze seriálu Twin Peaks, jsou o mnoho pochmurnější. Přesto v nich poznáme mollové harmonie i typické táhlé smyčce, nahrané Pražským filharmonickým orchestrem s nímž Badalamenti velmi často spolupracuje. Melodií je tu však méně a Badalamenti pracuje spíš s atmosférou, hluky, šumy a ruchy, ale nakonec se přece jen objeví ( jako například v Mr.Roque/Betty´s Theme), aby se pokusila na posluchačově tváři vyronit slzu. S emocemi umí Badalamenti pracovat stejně skvěle jako s filharmoniky. Dalším druhem skladeb, které najdete na soundtracku k filmu Mulholland Drive jsou převzaté skladby od starších umělců, které samozřejmě vybíral David Lynch. První z nich je orchestrální skladba The Beast Davida Cavanaugha, typická "lynchovka" ve které je pomalé lounge tempo nabouráváno nervními hammondkami a piánem. Hned za ní spěchá Sonny Boy Williamson, bluesový zpěvák z padesátých let, aby nám předvedl píseň Bring It To Home jiného velikána tohoto žánru, Willie Dixona. Do šedesátých let nás přesune dětský zpěv Lindy Scott v krásné písničce I´ve Told Every Little Star muzikálového mága Oskara Hammersteina.II. A poslechneme si tu i skladbu Crying od Roye Orbisona, ovšem ve španělské verzi Llorando, v úchvatném podání zpěvačky Rebekah Del Rio. A do třetice, najdete na soundtracku k filmu Mulholland Drive skladby, které napsal David Lunch se svým novým spolupracovníkem Johnem Neffe. Jde o skladby později vydané na albu Blue Bob (viz davidlynch.com) a svým způsobem připomínají ranného Badalamentiho, pokud budete brát jako jeho trademark nabroušenou a přitom neuvěřitelně smutnou bluesovou kytaru. Sám Lunch o svých skladbách z této doby píše, že jsou ovlivněny stroji, ohněm, kouřem a elektřinou a asi neexistuje výstižnější popis. I když je soundtrack k Mulholland Drive pouhým součtem hudby, která zazněla ve filmu, jeho poslech je skvělým zážitkem pro každého, kdo nebere hudbu jen jako kulisu, ale kdo hledá skutečný posluchačský zážitek.

Žánr Soundtracky

Další kategorie

Bylo pro vás vyhledání nejlevnějších cen u produktu Mulholland Drive užitečné? Najdeme vám nejlevnější ceny jakéhokoliv zboží. Například nejlevnější Kalendáře, Diáře nebo Plakáty a postery, Knihy, DVD a Blu-ray filmy.

Nejlevnější Mulholland Drive akční ceny - Levné Mulholland Drive

Výsledky porovnání cen v internetových obchodech: Nejlevnější Mulholland Drive stojí 0 Kč.

Portál HLEDEJCENY.cz vyhledává a porovnává produkty dle mnoha parametrů. Nejlevnější Mulholland Drive najdete u nás.

Akční ceny, nejlepší ceny, porovnání cen, srovnání cen a slevy v kategorii Hudba.