Kde jsem: Katalog > Knihy a filmy > Hudba >

Písňobraní

Písňobraní

Cena produktu Písňobraní není známa.

 

Popis produktu Písňobraní: Jedno z největších bohatství Moravy jsou lidové písně. A zvláště ty starobylé, které lze najít ve starých písňových sbírkách, ty patří k nejvzácnějším klenotům hudební kultury vůbec. Vracejí nás d... > více informací


Písňobraní - popis

nahoru

Jedno z největších bohatství Moravy jsou lidové písně. A zvláště ty starobylé, které lze najít ve starých písňových sbírkách, ty patří k nejvzácnějším klenotům hudební kultury vůbec. Vracejí nás do dob hluboce minulých, kdy se do nich vtiskávaly lidské osudy, historické události, pohyby národů ze západu i z východu (až z Asie!). Morava byla v Evropě ojedinělým tavným kotlíkem nejrůznějších vlivů a písně jsou zrcadlem oněch dějů. Písňobraní je malou sklizní těchto vzácných hudebních miniatur. Jiří Plocek tu zrekapituloval částečně svá životní setkání s písněmi i lidmi a pokusil se je hudebně převyprávět pomocí jednoduchých výrazových prostředků svého muzikantského jazyka – od tradiční smyčcové muziky (hudecké), přes nejrůznější lidové píšťalky až po mandolínu a kytaru, s nimiž uvádí staré melodie do současnosti. Tak jako archaická melodie balady Putovali hudci může přirozeně evokovat téměř „albánskou“ hudební meditaci na bezový klarinet, tak další taková melodie písně Nechoď k nám synečku, může zase probouzet touhu po energičtějším vyjádření – proč ne téměř jednoduchý akustický bigbít? – Písničky jsou doplněny instrumentálkami, které jsou malým výletem „moravských hudců“ za hranice rodné země – třeba do Rumunska. Ke spolupráci na tomto projektu si Plocek přibral zpěvačku a houslistku Jitku Šuranskou, s níž koncertně vystupuje v duu, někdy pod názvem Hudecká úderka. A mezi hosty patří jeho dlouholetí přátelé z nejrůznějších muzikantsko-vydavatelských aktivit – legendární rozhlasový redaktor a folklorista Jaromír Nečas, hráč na irské píšťaly a banjo Luboš Malina, kontrabasista Petr Surý, zpěvák, klávesista a bicista Roman Dostál. Album vychází v pěkném papírovém digipacku.

Žánr World

Další kategorie

Bylo pro vás vyhledání nejlevnějších cen u produktu Písňobraní užitečné? Najdeme vám nejlevnější ceny jakéhokoliv zboží. Například nejlevnější Kalendáře, Diáře nebo Plakáty a postery, Knihy, DVD a Blu-ray filmy.

Nejlevnější Písňobraní akční ceny - Levné Písňobraní

Výsledky porovnání cen v internetových obchodech: Nejlevnější Písňobraní stojí 0 Kč.

Portál HLEDEJCENY.cz vyhledává a porovnává produkty dle mnoha parametrů. Nejlevnější Písňobraní najdete u nás.

Akční ceny, nejlepší ceny, porovnání cen, srovnání cen a slevy v kategorii Hudba.