Kde jsem: Katalog > Knihy a filmy > Hudba >

Princess Mononoke

Princess Mononoke

Cena produktu Princess Mononoke není známa.

 

Popis produktu Princess Mononoke: Japonský skladatel Joe Hisaishi měl k hudbě už od počátku postmoderní přístup. Tím nechci říct, že by netvořil tzv. "vážnou hudbu", spíš, že mu vyhovovalo, byla-li tato hudba použita k "zábavním" ... > více informací

Seřadit podle: nejnižší ceny dostupnosti

Tento produkt nebyl v tuto chvíli nalezen v žádném z e-shopů. Zkuste podobné produkty.

Princess Mononoke - popis

nahoru

Japonský skladatel Joe Hisaishi měl k hudbě už od počátku postmoderní přístup. Tím nechci říct, že by netvořil tzv. "vážnou hudbu", spíš, že mu vyhovovalo, byla-li tato hudba použita k "zábavním" účelům, nejlépe jako hudební složka filmu. V roce 1983 se Hisaishi setkává s vizionářským režisérem japonských anime, tedy animovaných příběhů ve stylu japonského komiksu manga Hayao Miyazakim. A od té doby měl doslova o práci postaráno, protože s Myazakim pracoval na všech jeho větších projektech jako byly kultovní snímky Laputa: Castle In The Sky, Kiki a Porco Rosso a také nejslavnější snímky Spirited Away (Cesta do fantazie) a Princess Mononoke. Ten posledně jmenovaný slavil úspěchy především v zemi vzniku, kde se stal nejúspěšnějším filmem všech dob. Originálním způsobem animovaná pohádka nás zavádí do Japonska čtrnáctého století, kde mezi sebou bojují lidé a lesní duchové. Eboši, paní Železného města, totiž chce těžit v lese železnou rudu. Ne kvůli zisku, ale proto aby uživila tisíce obyvatel, které se v Železném městě ukrývají před chaosem a válkami okolního světa. Jenže to nechce Mononoke a její lesní duchové chápat. Těžit je pro ně zlo nakvadrát a osudy ubohých lidí jsou jim zcela ukradené. Takový příběh může vzniknout jen v Japonsku, v Evropě by tvůrce ukamenovala Evropská strana Zelených. Miyazaki je vlastně japonský Spielberg a tak by stálo za to srovnat jeho dvorního skladatele Joe Hisaishiho se Spielbergovým dvorním skladatelem a v euroamerické kulturní oblasti asi nejznámějším autorem scénické hudby Johnem Williamsem. A tohle srovnání sedí mnohem lépe než to předchozí. Hisaishi, pro kterého je americká filmová hudba neskrývanou inspirací, totiž dokáže napsat podobně monstrózní orchestrály, které jsou tématem pro hlavní postavy, tak drobná dílka, které charakterizují jednotlivé scény filmu. Jeho hudba,podobně jako ta Williamsova, funguje však i bez obrazu, je to prostě hudba psaná od stolu a nikoli universální atmosféra, jako můžeme slyšet pod každým televizním seriálem. Soundtrack k Princess Mononoke je pochmurný, agresivní, monstrózní i sladký. Nebudete ho poslouchat v autě, protože by na vás z lesů okolo dálnic vyskakovali duchové, ale k večernímu drinku si ho klidně pustíte. Koneckonců proč ne, soundtrack k A.I. je taky dost depka a zároveň skvělá hudba. A kvůli zajímavému úhlu pohledu na "zelenou" politiku byste si měli koupit i film.

Výrobce Soundtracky
Žánr Soundtracky

Další kategorie

Bylo pro vás vyhledání nejlevnějších cen u produktu Princess Mononoke užitečné? Najdeme vám nejlevnější ceny jakéhokoliv zboží. Například nejlevnější Kalendáře, Diáře nebo Plakáty a postery, Knihy, DVD a Blu-ray filmy.

Nejlevnější Princess Mononoke akční ceny - Levné Princess Mononoke

Výsledky porovnání cen v internetových obchodech: Nejlevnější Princess Mononoke stojí 0 Kč.

Portál HLEDEJCENY.cz vyhledává a porovnává produkty dle mnoha parametrů. Nejlevnější Princess Mononoke najdete u nás.

Akční ceny, nejlepší ceny, porovnání cen, srovnání cen a slevy v kategorii Hudba.