Kde jsem: Katalog > Knihy a filmy > Hudba >

Rok ďábla

Rok ďábla

Cena produktu Rok ďábla není známa.

 

Popis produktu Rok ďábla: Petr Zelenka si ze všech českých filmových režisérů rozumí s hudbou nejvíc a potvrzuje to i svým posledním snímkem "Rok ďábla". Po Visacím zámku a Mňáze a Žďorp se tentokrát prolínání skutečnosti ... > více informací


Rok ďábla - popis

nahoru

Petr Zelenka si ze všech českých filmových režisérů rozumí s hudbou nejvíc a potvrzuje to i svým posledním snímkem "Rok ďábla". Po Visacím zámku a Mňáze a Žďorp se tentokrát prolínání skutečnosti s fikcí točí kolem Čechomoru, Jarka Nohavici a Karla Plíhala. Režisér někde dokonce uvedl, že hlavním důvodem pro vznik "Roku ďábla" byla především nádherná muzika. Filmové koncertní spojení Jaromíra Nohavici a Čechomoru bylo skvělou myšlenkou, což se plně ukázalo na společně odjeté letní šňůře. Několik živých záznamů na této desce dýchá atmosférou oněch vystoupení takovým způsobem, že by možná stálo za zvážení vydání regulérního živého alba. Skupina Jarka nikam netlačí, nesnaží se překřičet myšlenku jednotlivých skladeb, jen jim dodává větší tah a rockovou přímočarost. Vrcholným číslem v tomto směru je silně odvázaná verze "Kdo na moje místo II" a Nohavica by klidně mohl natočit celou desku v tomto duchu. Je jasné, že by to asi vedlo k určitému rozštěpení posluchačské obce, ovšem slečna kupující soundtrack s tím, že ji film moc překvapil a že Jarkovi písničky dřív vnímala spíš jen jako básničky, mluví za vše. Ve zcela jiné pozici je Čechomor, který symfonické "Proměny" s Jazem Colemanem na jedné straně dostaly do desítek tisíc českých domácností, na druhé straně nezachycují pravou rockovou tvář skupiny. V tomto směru je film dokonalá možnost nenásilně představit svou skutečnou identitu. Album "Rok ďábla" stojí především na živých společných i sólových nahrávkách Jarka Nohavici a Čechomoru, jen minimum písniček se dotáčelo ve studiu. Karel Holas ještě dopsal tři krátké, ale docela pěkné hudební předěly, využito bylo i několik citací přímo z filmu (zvláště "Nohavicova teorie alkoholického kopce" je svou prostotou naprosto fantastická). Diskutabilní je zařazení skladby "Lásko, voníš deštěm" v podání Marie Rottrové. Jde sice o jeden z nejkrásnějších Jarkových textů, Marie je úžasná zpěvačka, sem se to ale nehodí. To samé platí o jedné věci Killing Joke, naopak "Pukaea" je v pohodě. Přes drobné výhrady deska obsahuje spoustu nádherné muziky a plně obstojí i sama o sobě.

Žánr Soundtracky

Další kategorie

Bylo pro vás vyhledání nejlevnějších cen u produktu Rok ďábla užitečné? Najdeme vám nejlevnější ceny jakéhokoliv zboží. Například nejlevnější Kalendáře, Diáře nebo Plakáty a postery, Knihy, DVD a Blu-ray filmy.

Nejlevnější Rok ďábla akční ceny - Levné Rok ďábla

Výsledky porovnání cen v internetových obchodech: Nejlevnější Rok ďábla stojí 0 Kč.

Portál HLEDEJCENY.cz vyhledává a porovnává produkty dle mnoha parametrů. Nejlevnější Rok ďábla najdete u nás.

Akční ceny, nejlepší ceny, porovnání cen, srovnání cen a slevy v kategorii Hudba.