Formát: CD, Album, Remastered, Stereo, SHM-CD Původní vydání: 1968 Žánr: Rock, Blues Rock, Rock & Roll, Classic Rock "Beggars Banquet" je album britských The Rolling Stones z roku 1968. Obsahuje slavnou píseň „Sympathy for the Devil“. Jako producent poprvé s The Rolling Stones spolupracoval Jimmy Miller a jejich spolupráce pokračovala až po album Goats Head Soup. Rolling Stones zanechali psychedelického experimentování a na tomto albu se vrátili ke svým bluesovým kořenům. Byl to okamžitý úspěch... Celý popis

Koupit za 629 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších

Popis

Formát: CD, Album, Remastered, Stereo, SHM-CD
Původní vydání: 1968
Žánr: Rock, Blues Rock, Rock & Roll, Classic Rock
"Beggars Banquet" je album britských The Rolling Stones z roku 1968. Obsahuje slavnou píseň „Sympathy for the Devil“. Jako producent poprvé s The Rolling Stones spolupracoval Jimmy Miller a jejich spolupráce pokračovala až po album Goats Head Soup.
Rolling Stones zanechali psychedelického experimentování a na tomto albu se vrátili ke svým bluesovým kořenům. Byl to okamžitý úspěch a tato deska byla označena za mezník v jejich hudební tvorbě. Většina skladeb je silně akustická, s bluesovým laděním. Platí to zejména o písních "Salt of the Earth" a "No Expectations". Nezapomněli ani na poctivý rock & roll v podobě písně "Street Fighting Man". Ta je přesto něčím víc – odráží politické nepokoje v roce 1968 – a stala se jednou z jejich nejnovátorštějších písní. To samé platí i o "Sympathy for the Devil" s ohnivými kytarovými riffy, Jaggerovým vyzývavým zpěvem, africkými rytmy a vysloveně satanistickým textem. Ve skladbě "Stray Cat Blues" začali Jagger a spol. prozkoumávat oblasti dekadence a sexuální povrchnosti, které se stanou terčem jejich sebeparodie v polovině 70. let. Po textové stránce patří většina materiálu na tomto albu mezi ty nejlepší, na blues založené rockové nahrávky všech dob.
Barry Feinstein vytvořil pro desku obal s fotografií počmárané záchodové zdi. Společnost Decca Records tento návrh odmítla jako vulgární a nakonec album vyšlo v čistě bílém obalu, na kterém byly název skupiny a desky vyvedeny černým psacím písmem, evokujícím pozvánku na banket. Teprve při reedici v roce 2002 byla použita původní podoba obalu.
Zobrazit více

Parametry

Interpret Rolling Stones
Typ nosiče CD