Kde jsem: Katalog > Knihy a filmy > Hudba >

The Best of Mantronix 1985-1999

The Best of Mantronix 1985-1999

Cena produktu The Best of Mantronix 1985-1999 není známa.

 

Popis produktu The Best of Mantronix 1985-1999: DJ a producent Kurtis Mantronik, vlastním jménem Kurtis Khaleel, je bezesporu jednou z nejvýraznějších postav hiphopové a elektronické hudby druhé poloviny 80. let. Rodák z Jamajky, který vyrůstal... > více informací


The Best of Mantronix 1985-1999 - popis

nahoru

DJ a producent Kurtis Mantronik, vlastním jménem Kurtis Khaleel, je bezesporu jednou z nejvýraznějších postav hiphopové a elektronické hudby druhé poloviny 80. let. Rodák z Jamajky, který vyrůstal v Kanadě a USA, v roce 1985 vytvořil skupinu Mantronix spolu s rapperem MC Tee (Toure Embden) a hned naservírovali posluchačům album nazvané prostě "The Album". Hned o rok později následovalo "Music Madness". Po roční pauze a přechodu od Sleeping Bag Records k nahrávací společnosti Capitol přidali alba "In Full Effect", "This Should Move Ya" a poslední v roce 1991 "The Incredible Sound Machine". Průřez jejich tvorbou přináší tato kompilace. Poslední dvě skladby pak pocházejí ze sólového alba "I Sing The Body Electro" Kurtise Mantronika z roku 1998. Prvních 7 skladeb je z roku 1986 a mezi největší hity z tohoto období patří "Bassline" a "Ladies". Bicími našlapané syntezátorové skladby doplněné zručnými skreči a old skoolovým rappem MC Tee rozhýbávaly v té době ne jednu párty. V druhé části výběru se dostáváme do roku 1990. To už ze skupiny odešel MC Tee a nahradil ho Bryce Luvah, bratranec známého LL Cool J. Kromě toho do skupiny přišel i DJ D. Toto období reprezentuje hlavně instrumentální hit "King Of The Beats". Na ostatních skladbách je sice stále patrný vliv hiphopu, ale stále více se prosazují vlivy housu, R&aB a popu. Zářným příkladem je zpívaná rádiová skladba "Got To Have Your Love". Ale i v ostatním skladbách je marné hledat jakýkoliv rap. Ten byl definitivně nahrazen ženskými vokály. Poslední dvě skladby z roku 1998 jsou už labutí písní. Rapující Traylude se sice snaží seč může, ale na konci devadesátých let už starý old skoolový zvuk nezní přesvědčivě. Mantronik se snaží své posluchače dopravit do doby, která je nenávratně pryč. Z pohledu hiphopového fanouška nelze než první část Best Of vřele doporučit. Jedním slovem klasika. Zbytek neurazí, nicméně nenadchne.

Žánr Hip-Hop

Další kategorie

Bylo pro vás vyhledání nejlevnějších cen u produktu The Best of Mantronix 1985-1999 užitečné? Najdeme vám nejlevnější ceny jakéhokoliv zboží. Například nejlevnější Kalendáře, Diáře nebo Plakáty a postery, Knihy, DVD a Blu-ray filmy.

Nejlevnější The Best of Mantronix 1985-1999 akční ceny - Levné The Best of Mantronix 1985-1999

Výsledky porovnání cen v internetových obchodech: Nejlevnější The Best of Mantronix 1985-1999 stojí 0 Kč.

Portál HLEDEJCENY.cz vyhledává a porovnává produkty dle mnoha parametrů. Nejlevnější The Best of Mantronix 1985-1999 najdete u nás.

Akční ceny, nejlepší ceny, porovnání cen, srovnání cen a slevy v kategorii Hudba.