Kde jsem: Katalog > Knihy a filmy > Hudba >

The Lord of The Rings: The Fellowship of The Ring

The Lord of The Rings: The Fellowship of The Ring

Cena produktu The Lord of The Rings: The Fellowship of The Ring není známa.

 

Popis produktu The Lord of The Rings: The Fellowship of The Ring: První díl filmového "Pána prstenů" pronikl do našich kin silou uragánu a kromě bezmála tříhodinového příběhu diváky přikovává do sedaček zaplněných sálů i okouzlující hudba, kterou má až na čestné... > více informací


The Lord of The Rings: The Fellowship of The Ring - popis

nahoru

První díl filmového "Pána prstenů" pronikl do našich kin silou uragánu a kromě bezmála tříhodinového příběhu diváky přikovává do sedaček zaplněných sálů i okouzlující hudba, kterou má až na čestné výjimky na svědomí ostřílený Howard Shore. Jak se skladatel, aranžér a také dirigent v jedné osobě sám v bookletu přiznal, nebylo pro něj úplně jednoduché proniknout do Středozemě a různých zákoutí, která nabízí, pochopit všechna její tajemství a mytologii, kdysi stvořené brilantním vypravěčem J.R.R. Tolkienem. Jak to ale vypadá, měl vskutku skvělé průvodce a velmi inspirativní musela být i samotná krajina na Novém Zélandu, kde se film natáčel. Odvedl vynikající práci. Ke prospěchu věci byla rovněž účast irské písničkářky Enyi, která pro film složila dvě nové věci a zvláště závěrečná titulková "May It Be" má všechny předpoklady stát se hitem. Irská hudba se vůbec k filmovému příběhu a řadě jeho postaviček dokonale hodí, takže se několika citacím nebránil ani Howard Shore. Největším hudebním překvapením je ale část skladby "Lothlorien" s názvem "Lament For Gandalf" v interpretaci Elizabeth Fraser, zpěvačky dlouhá léta mlčících Cocteau Twins. Tato britská skupina v 80. letech proslula mimo jiné texty psanými vlastním nesrozumitelným jazykem, který možná neměl až tak daleko k některému z jazyků národů Středozemě. Ať už si na Elizabeth Fraser v souvislosti s filmovým soundtrackem vzpomněl kdokoli, patří mu velký dík. Snad to povede i k jejímu hudebnímu probuzení, slyšet o ní nebylo až příliš dlouho. A když už jsme u zpívaných partů, nesmíme opomenout ani sbor The London Oratory School Schola a jeho sólistu Edwarda Rosse, který andělským hláskem ozdobil píseň "In Dreams", součást skladby "The Breaking Of The Fellowship". Desky s klasickou filmovou hudbou, jakou tento soundtrack především přináší, se u nás nikdy příliš neprodávaly, přesto chci věřit, že "The Lord Of The Rings" bude výjimkou. Protože až přijdete z kina, bude vám díky němu běžet ten nádherný příběh znovu před očima. O jeho vhodnosti coby doplňku při začtení se do knih J.R.R. Tolkiena ani nemluvě.

Výrobce Soundtracky
Žánr Soundtracky

Další kategorie

Bylo pro vás vyhledání nejlevnějších cen u produktu The Lord of The Rings: The Fellowship of The Ring užitečné? Najdeme vám nejlevnější ceny jakéhokoliv zboží. Například nejlevnější Kalendáře, Diáře nebo Plakáty a postery, Knihy, DVD a Blu-ray filmy.

Nejlevnější The Lord of The Rings: The Fellowship of The Ring akční ceny - Levné The Lord of The Rings: The Fellowship of The Ring

Výsledky porovnání cen v internetových obchodech: Nejlevnější The Lord of The Rings: The Fellowship of The Ring stojí 0 Kč.

Portál HLEDEJCENY.cz vyhledává a porovnává produkty dle mnoha parametrů. Nejlevnější The Lord of The Rings: The Fellowship of The Ring najdete u nás.

Akční ceny, nejlepší ceny, porovnání cen, srovnání cen a slevy v kategorii Hudba.