Formát: CD, Album, 10. album (2000) Žánr: Rock Styl: Pop Rock "All That You Can't Leave Behind" je desáté studiové album irské rockové skupiny U2. Jeho nahrávání probíhalo v rozmezí let 1998-2000 v různých studiích v Dublinu a ve Francii. Jeho producenty byli Daniel Lanois a Brian Eno a album vyšlo v říjnu 2000 u vydavatelství Island Records (UK) a Interscope Records (US). V žebříčku 500 nejlepších alb všech dob časopisu Rolling Stone se album umístilo na 280. místě. Po jisté kritice experimentálního... Celý popis

Koupit za 299 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších

Popis

Formát: CD, Album, 10. album (2000)
Žánr: Rock
Styl: Pop Rock
"All That You Can't Leave Behind" je desáté studiové album irské rockové skupiny U2. Jeho nahrávání probíhalo v rozmezí let 1998-2000 v různých studiích v Dublinu a ve Francii. Jeho producenty byli Daniel Lanois a Brian Eno a album vyšlo v říjnu 2000 u vydavatelství Island Records (UK) a Interscope Records (US). V žebříčku 500 nejlepších alb všech dob časopisu Rolling Stone se album umístilo na 280. místě.
Po jisté kritice experimentálního Popu se U2 dalším albem rozhodli vrátit zpět a v roce 1999 začali nahrávat další studiové album. Na konci října 2000 pak vydali All That You Can't Leave Behind (Vše, co nemůžete nechat za sebou). Poté, co většinu 90. let se skupina snažila změnit styl, tímto albem těchto snah zanechala a vytvořila album klasického rocku, které se setkalo s velice kladným ohlasem. Album debutovalo jako #1 ve 28 zemích světa, největší hit Beautiful Day (Krásný den) získal tři ceny Grammy. Píseň Walk On (Kráčej dál), věnovaná barmské disidentce Aun Schan Su Ťij, vyhrála cenu Grammy o rok později. Další singl Elevation (Stoupání) byl ústřední písní soundtracku k filmu Lara Croft - Tomb Raider.
Na jaře 2001 bylo zahájeno turné Elevation, které bylo také v porovnání s předchozími koncertními šňůrami klidnější, třebaže ne tolik, jak skupina slibovala před zahájením. Po útocích z 11. září 2001 kapela zvažovala zrušení zbytku turné, nakonec se rozhodla v turné pokračovat, jen pro zbývající koncerty upravila seznam hraných skladeb. Turné bylo obrovským úspěchem, prakticky všude bylo vyprodáno, severoamerická část s 80 koncerty získala 110 milionů dolarů, což je druhý nejlepší výsledek (po turné Voodoo Lounge skupiny Rolling Stones z roku 1994).
Po skončení turné ke konci roku skupina vystoupila v poločase XXXVI. ročníku Super Bowlu, přičemž předvedené tři písně, zvláště Where the Streets Have No Name, při které se na pruh látky za kapelou promítala jména obětí útoků 11. září, se setkaly s ohromným ohlasem, fotka Bona s americkou vlajkou v podšívce jeho bundy se objevila na titulních stranách několika časopisů.
V průběhu nahrávání alba i po skončení turné se Bono účastnil mnoha benefičních akcí a propagace svých humanitárních cílů (odpuštění dluhů chudým africkým zemím a boj s HIV/AIDS) v rámci kampaně Jubilee 2000, včetně účastí na summitu G8 v Německu či na sjezdu MMF v Praze.
Na konci roku 2002 skupina vydala druhou část výběru největších hitů, The Best of 1990–2000, opět v jedno- a dvoucédéčkové verzi. Kromě starších hitů se na albu objevily také nové písně Electrical Storm (Bouřka) a The Hands that Built America (Ruce, které postavily Ameriku), která se také objevila na soundtracku k filmu Martina Scorseseho The Gangs of New York (Gangy New Yorku).
Sestava:
U2:
Bono – zpěv, kytara, syntezátory
The Edge – kytara, klavír, zpěv, syntezátory
Adam Clayton – baskytara
Larry Mullen mladší – bicí, perkuse
Hosté:
Brian Eno – syntezátory, programming, doprovodný zpěv
Daniel Lanois – doprovodný zpěv, kytara
Paul Barrett – žestě
Zobrazit více

Parametry

Rok vydání 2000
Typ nosiče CD
Žánr pop
Vydavatelství inna
Interpret U2